Apie mus

ASKO – gr. ἀσκός reiškia keraminis dirbinys, lot. VITA – gyvenimas, taigi „ASKOVITA“ keraminio dirbinio gyvenimas.
Keramikos istorija siekia gilią senovę. Jos atradimas siejamas su žmonijos civilizacijos pradžia. Tai vieni iš pirmųjų žmogaus dirbinių. Keramika yra įdomi savo kuklumu, funkcionalumu, formos ir dekoro harmonija. Tai yra ir amatas, ir mokslas, ir menas. Pati seniausia medžiaga, iš kurios buvo ir yra gaminama architektūrinė, dailioji ir dekoratyvinė keramika, yra molis. Architektūrinei keramikai yra priskiriamos plytos, čerpės, kokliai, apdailos plytelės ir kt., dailiajai t.y. buitinei – įvairūs indai, žaislai ir kt., o dekoratyvinei – pano, sienelės, skulptūrinė plastika, vazos ir vazonėliai. Taip pat vazonai gėlėms auginti yra gaminami ir iš plastmasės, medžio ar stiklo. Todėl gali kilti klausimas – ką geriau yra rinktis – molį, plastmasę, keramiką, o gal stiklą?
Plastmasiniai, mediniai ir stikliniai vazonai dažniausiai būna be skylių, įvairiausių spalvų ir formų, lengvai pritaikomi prie bendro kambario interjero. Kitaip sakant, jie atlieka tik puošiamąją funkciją. Yra rekomenduojama augalus auginti keramikiniuose arba moliniuose vazonuose,nes
tokiuose vazonuose ilgiau išsilaiko drėgmė. Molis yra porėtas, todėl augalas gali laisvai kvėpuoti. Keramikiniuose vazonuose augalai auga daug sparčiau ir geriau.
Keramikiniai gaminiai suteikia buičiai jaukumo, nes savo prigimtimi keramika yra arti žmogaus. Kadangi mūsų siūlomas spalvų, dekorų, formų pasirinkimas yra gana didelis, lengva rasti sau artimą stilių.
UAB „ASKOVITA“ yra viena didžiausių dekoratyvinės keramikos ir molinių dirbinių gamintojų Lietuvoje. Įmonė įkurta 1995 m., ir sėkmingai darbuojasi iki šiol. Mūsų technologiją užtikrina gamybą be atliekų, todėl esame draugiški gamtai. Pagrindinės medžiagos yra raudonasis lietuviškas molis. Molis ir vanduo sukraunami į malūną, ir visa tai yra malama. Vėliau iš molio masės yra formuojami įvairaus dydžio ir formų vazonai, kurie yra deginami specialiose 1050 – 1150 ̊C krosnyse ir galiausiai dekoruojami akriliniais dažais. Brokuoti gaminiai yra panaudojami gamybai kaip priemaiša pagerinti molio savybes. Pakavimui naudojame tik popierių. Labai svarbu pabrėžti tai, jog keraminiai gaminiai neteršia gamtos, nes jie yra savaime suyrantys.

Per įmonės veiklos metus, įgavome didelę patirtį tobulinant keramikos technologijas. Mes šiuo metu pardavinėjame savo gaminius daugelyje prekybos centrų visoje Lietuvoje, bendradarbiaujame su partneriais Latvijoje, Estijoje, Danijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Rusijoje bei Lenkijoje. Ypač vertiname ir branginame ilgalaikius ryšius, patikimumą. Mūsų didmeniniai pirkėjai tai įmonės prekiaujančios plataus vartojimo, ūkinėmis prekėmis, gėlėmis bei sodo-daržo prekėmis.
Priimame individualius užsakymus iš privačių klientų. Nuolat ieškome naujų partnerių. O tiems, kam yra įdomu, kokiu būdu molio krūva pavirsta dailiu vazonėliu, organizuojame ekskursijas po gamyklą. UAB „ASKOVITA“ gamina įvairių dydžių vazonus kambarinėms ir lauko gėlėms, įvairias sodo ir namų dekoracijas, vazas, taupykles, pieštukines ir kitus keramikinius dirbinius. Visi gaminiai yra rankų darbo. Dėl dydžių įvairovės klientai gali rasti sau tinkamiausią vazoną, atsižvelgdami į jų rūšį, šaknų ar lapų ypatumus.

UAB „Askovita“ keramika savita, moderni ir stilinga, vienetinė. Mes padėsime Jums sukurti jaukų ir gražų būstą. Džiaugiamės, kai Jus supa estetiška aplinka ir harmonija. Harmoningi žmonės – laimingi žmonės.

Keramika yra pats paprasčiausias ir pats sunkiausias menas… ir ji sudėtinga, nes labai abstrakti. (Herbert Read)[